Sklep z foremkami do ciastek i pieników

Zapewne nikt z nas nie wyobraża sobie zapewne świąt Bożego Narodzenia bez wypieku pierników. Tuż przed świętami zaczyna się szał zakupów, zaopatrujemy się nie tylko w prezenty dla krewnych, ale i foremki do pierniczków i ciasteczek.

Foremki do ciastek

Ostatnimi czasy serca Polek zawojowały babeczki. Na słono, na słodko, z nadzieniem, bez – są bardzo proste w przygotowaniu i wyśmienicie smakują. Do wypiekania cupcakeów coraz częściej wykorzystuje się silikonowe foremki. Silikonowe foremki do ciast i muffinek zachęcają kolorystyką i niebanalnymi kształtami. Są trwałe, łatwe w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną zapachów i same nie pachną tworzywem. Ponadto silikonowe foremki do ciastek są giętkie można je odkształcać, po czym zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Dlatego też, można je w łatwy sposób przechowywać.

Metalowe foremki do pierniczków wciąż na czasie w okresie Bożego Narodzenia

O ile silikonowe foremki do ciast radykalnie wypierają z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle ciężko sobie wyobrazić bożonarodzeniowe przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w wzorach, precyzyjne i proste w użyciu, są tradycyjnym przyborem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie drogo ok. 3 zł za sztukę. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym niepodzielnie królują w kuchni .