Zaufaj witaminom – leczenie witaminą C

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć ogromne znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Sporo osób jest przekonana, że dożylne witamina C może pomóc w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów choroby autoimmunologiczne czy borelioza. Nie brakuje także głosów twierdzących, że ta procedura może dać bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując w ten sposób szybszą odnowę, jak również likwidować zmiany skórne oraz przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy witaminowe – o czym warto wiedzieć?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Wobec tego nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie istotne w przypadku diabetyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, że przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.