Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Szukasz więcej informacji dotyczących starczowzroczności? Wejdź na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co praktycznie przeszkadza w czytaniu gazet, użyciu laptopa czy telefonu komórkowego, rozwiązywaniu krzyżówek oraz podejmowaniu szeregu prostych czynności. Presbiopia jest wynikiem osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej pełnej utraty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, jakkolwiek powoduje to komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Najlepszym rozwiązaniem może być tym samym pozbycie się starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód codzienne czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu komplikacji przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie mający tę chorobę (warto podkreślić, że często pierwsze symptomy presbiopii pojawiają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także podróżami komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z planów jazdy) czy robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia odczytanie ceny artykułu). Ponadto, przeciwnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Należy również pamiętać, iż wada ta się cały czas zwiększa, a każde kolejne dwa lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – eliminacja wady w czasie jednego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby w czasie pojedynczego zabiegu zupełnie wyeliminować wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]