Wizyta u dentysty nie boli

Pomimo świadomości tego, iż o zęby powinniśmy zawsze dbać, nasi rodacy wciąż niechętnie chodzą do dentysty. Przyczyną najczęściej jest normalny strach, a ten rzecz jasna dziś okazuje się zupełnie nieuzasadniony. Dentysta dziś wykorzystuje bowiem nowoczesne przyrządy, zaś pacjenci nie powinni stresować się bólem. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają wykonanie wielu trudnych zabiegów. Z którymi problemami więc najczęściej udajemy się do dentysty? Jakie usługi cieszą się największym zainteresowaniem pacjentów?

Zabiegi w gabinecie dentysty

Rzadko już udajemy się do dentysty z zębami, jakich nie sposób już zrekonstruować. Podobne przypadki jednak nadal się zdarzają, zaś ostatnim rozwiązaniem okazuje się wtedy ekstrakcja zęba oraz wstawienie implantu. Na szczęście rzecz jasna większość zębów dentysta może odbudować – z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi będzie to możliwe także w przypadków dużych urazów. Jakiego typu rozwiązania na to pozwalają?

Bez bólu u dentysty

Eliminacja bólu w czasie wizyt u dentysty bierze się zwłaszcza z zastosowania nowych technik oczyszczania zębów. W miejsce tradycyjnych wierteł dentysta wykorzystuje obecnie między innymi specjalne żele oraz gaz. Ultradźwięki i laser to kolejne rozwiązania, których używa dentysta. Zaś kliny są stosowane przede wszystkim w czasie rekonstrukcji zębów. Umożliwiają one dotarcie światła utwardzającego do niewidocznych miejsc i odseparowanie zębów.