W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Zobacz, kto pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK

Każda para może przeżywać najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach pomaga?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi trudnościami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w razie nałogów, chociaż w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy i usprawnić związek. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską mają wiedzę potrzebną do tego, by świetnie pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez problemu można znaleźć polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339