Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Szukasz urządzeń do fali uderzeniowej? Wejdź na www.bardomed.pl

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle nadgarstka, zespół bolesnego barku, kolano skoczka czy bóle kręgosłupa. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak działa?

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia zastosowanie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]