Suplementy diety – BCAA

BCAA – co to takiego?

Wszystkim chcącym przybrać na masie mięśniowej szczególnie polecamy BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które są bardzo częstym składnikiem odżywek na masę.

Substancja ta jest podstawowym materiałem budulcowym białek. BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które składają się z dwóch grup – aminowej i karboksylowej.

BCAA – jak działa?

BCAA wspomaga organizm w czasie wzmożonego wysiłku związanego z uprawianiem sportu. Ma działanie polegające na zapobieganiu zmęczeniu ośrodkowemu, a przy tym poprawia zdolności wysiłkowe organizmu.

Dawkowanie BCAA

3g jest zalecaną dzienną dawką tej substancji. Jest ona osiągalna poprzez trzymanie się dobrze zbilansowanej diety. Możliwe jest również przyjmowanie BCAA w formie płynnej, która jest najbardziej zalecana lub też jako tabletki. Przy regularnym stosowaniu możemy zwiększyć siłę chwytu, pozwala również zbudować samą masę mięśniową oraz pomaga przy spalaniu tłuszczu w czasie diety redukcyjnej. Liczne badania potwierdziły skuteczność spożywania BCAA, dlatego też jest popularnym suplementem wśród fanatyków kulturystyki, którzy chcą osiągnąć umięśnioną sylwetkę.