Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, ale także posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem napisać kilka zdań na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Ważne będzie też stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują ból i opuchliznę.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne jest to, by wybrać odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na istotne informacje.