Pomoc psychiatryczna

Problemy z zasypianiem, brak chęci do życia oraz stale obniżony nastrój – te znamiona nierzadko oznaczają schorzenia psychiczne. Jednak nawet chorzy, którzy zdają sobie sprawę z tego, iż potrzebują pomocy psychiatry, zwlekają z wizytą w jego gabinecie. Nasz wstyd jest, jak się okazuje zupełnie zbędny, a konsekwencje takiego działania mogą być naprawdę poważne. W jakich sytuacjach powinniśmy zgłosić się do psychiatry?

Psychiatra zajmie się neurozą

Kiedy każde zadanie jest źródłem zmęczenia, jesteś zaniepokojony lub nie możesz zatrzymać gonitwy myśli, mogą to być objawy neurozy. Schorzenia tego typu występują dziś coraz częściej, a ich powodem są nieodpowiedni sposób życia, stresująca praca albo przeżyte traumy. Za pomocą właściwych leków oraz psychoterapii, psychiatra pomoże ci jednak uporać się z nerwicą i szybko wrócić do normalnego życia – statystyki pokazują, że prawidłowo leczona neuroza jest w stu procentach uleczalna.

Z depresją trudno wygrać – wizyta u psychiatry jest niezbędna

Przestałeś być szczęśliwym i obarczasz się winą za każdą porażkę? Nie masz ochoty opuścić mieszkanie, a na domiar złego masz za silny lub zbyt mały apetyt? Nie odwlekaj wizyty u lekarza – wcześnie wykrytą depresję można szybko zwalczyć. Psychiatra wybierze odpowiednie dla ciebie środki i najpewniej zaleci rozmowy z psychoterapeutą – a te ruchy odczuwalne skutki dadzą jedynie jeżeli przychodnię odwiedzisz zaraz po zauważeniu pierwszych zwiastunów.