Polskie urządzenie do wczesnej diagnostyki raka piersi

Więcej na temat diagnostyki raka piersi na ailiscare.com.

Nowotwór gruczołu piersiowego jest chorobą, która co roku dotyka ponad milion kobiet we wszystkich zakątkach świata. W dużym odsetku kazusów ten złośliwy nowotwór rozpoznawany jest zbyt późno, co wielokrotnie potęguje prawdopodobieństwo przerzutów na pozostałe organy (np. płuca czy układ kostnyczy wątrobę), jak również śmierci. Mimo, iż od dekad prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu informowanie o potrzebie regularnych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, w dalszym ciągu z powodu tego nowotworu umiera rok w rok setki tysięcy kobiet, ale i mężczyzn.

Gęste piersi a diagnostyka raka piersi

Jednym z powodów trudności z wykryciem raka piersi we początkowym stadium jego rozwoju są tzw. gęste piersi. Wyróżniają się one tym, że znajduje się w nich o wiele więcej gruczołów mlecznych od tkanki tłuszczowej. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest o wiele bardziej skomplikowane – anomalie w tkance nie są zauważalne, bo zarówno guzy, jak i gruczoły, znakowane są na wynikach badań mammograficznych jasna barwą. Zmiany ciężko także wyczuć w badaniu palpacyjnym. Statystyki są więc okrutne – kobiety posiadające gęste piersi są wielokrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam nowotwór diagnozowany jest u nich w wielu przypadkach na późnym etapie rozwoju, co poważnie obniża szanse skutecznego leczenia.

Komfortowe i ekspresowe diagnozowanie raka piersi z urządzeniem AILIS

AILIS – start-up technologiczno-medyczny – opracował urządzenie rozpoznające zmiany nowotworowe – także te najmniejsze – u kobiet mających gęste piersi. System monitoringu piersi zastosowany w urządzeniu AILIS opiera się na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Dzięki obrazowaniu układu krwionośnego i wczesnemu rozpoznaniu procesu angiogenezy, posiada ona duży potencjał wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z wykorzystaniem tego aparatu trwa tylko kilka minut, a przy tym przebiega bezdotykowo, bez uczestnictwa osób trzecich, co gwarantuje kobietom zupełny komfort. W metodzie proponowanej przez AILIS rezultaty badania analizuje AI. Lekarz r sprawdza wyłącznie przypadki, gdzie podejrzewa się wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Wprowadzenie na rynek systemu zaprojektowanego przez start-up AILIS w nieodległej przyszłości przyczyni się do tańszego oraz szybszego diagnozowania raka piersi.

Nasze dane kontaktowe:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków