Odżywcze produkty żywieniowe

Niedożywienie w różnych sytuacjach potrafi okazać się poważnym kłopotem. Wbrew pozorom nie musi wiązać się odchudzaniem. Znacznie częściej okazuje się bowiem rezultatem raka, schorzeń układu pokarmowego oraz niedawnych operacji. Zaniedbane potrafi jednak okazać się naprawdę groźne, czasem aż przyczyniając się do zgonu pacjenta. Dlatego tak istotne jest bezzwłoczne wprowadzenie leczenia oraz korekty w diecie. Powinniśmy zapewnić pacjentowi wszystkie składniki w łatwo przyswajalnej formie, a w tym przydatne okażą się odpowiednie produkty żywieniowe.

Dlaczego opłaca się postawić na gotowe produkty żywieniowe?

Dieta dla pacjenta z niedożywieniem może co prawda być złożona ze znalezionych w markecie produktów, ale na to rozwiązanie mogą postawić jedynie ludzie w odpowiednim doświadczeniem z tej tematyki. Poza tym, pochłania to sporo pracy. Z tego względu właściwie zrobimy stosując gotowe produkty żywieniowe. Dostarczają choremu niezbędne substancje, zaś ich przygotowanie będzie dziecinnie łatwe – należy jedynie zalać proszek wodą.

Wybierz najlepsze produkty żywieniowe

Produkty żywieniowe dla chorych z niedożywieniem pod względem walorów smakowych nieznacznie różnią się od zwykłych posiłków. Przybierają zazwyczaj postać proszku, który po zalaniu wodą przeistacza się w szejka lub gęstą zupę. Mogą to być popularne zupy – jak przykładowo koperkowa – tudzież napój o owocowym lub waniliowym smaku. Pojedyncza saszetka takiego preparatu dostarcza nawet 400 kcal i ponad 20 gram białka.

Recomed