Objawy i rodzaje alergii

sprawdź rodzaje alergii na www.mojealergie.pl

Sporo związków jest w stanie powodować uczulenia. Co ważne, pacjenci nierzadko nie zdają sobie sprawy, że są uczuleni na określone związki – udają się do lekarza dopiero wtedy, kiedy pojawią się pierwsze symptomy uczulenia. I mimo że świadomość dotycząca alergii jest w dziś naprawdę wielka, należy powiedzieć parę słów o ich typach i substancjach, jakie je wywołują. Szczególnie, iż część z nich używamy codziennie, a dla uczulonych zjedzenie także niewielkich ich ilości może stać się przyczyną ciężkich dolegliwości, a niekiedy nawet zgonu.

Najczęstsze rodzaje alergii

Szczególnie często odnotowuje się alergie żołądkowe. Te rodzaje alergii pojawiają się po spożyciu potraw zawierających alergeny – mogą to być gluten, ryby oraz orzeszki. Alergie kontaktowe wywoływane są natomiast przez styczność ze szkodliwymi substancjami – między innymi niklem lub kauczukiem. Nierzadko powodem uczulenia bywają także pyłki roślin i futro czworonogów – alergia objawia się wtedy świądem oczu, katarem oraz zawrotami głowy.

Rodzaje alergii a leczenie

Bez względu na to, które rodzaje alergii nam dolegają, po zauważeniu pierwszych symptomów musimy od razu udać się do lekarza. Po zdiagnozowaniu uczulenia warto także dowiedzieć się jak wystrzegać się alergenów oraz co zastąpi nam określone substancje. Pomocne w takich przypadkach okażą się informacje znajdujące się na portalach o zdrowiu skierowanych do ludzi uczulonych – możemy dzięki temu wykorzystać doświadczenie osób długo walczących z uczuleniem.

Portal MojeAlergie.pl