Nowoczesna specjalizacja – chirurg naczyniowy

Chirurdzy mają bardzo odpowiedzialną pracę, wymagającą wielkiej staranności i umiejętności. Jakimi kryteriami należy kierować się poszukując doświadczonego specjalisty i jakie metody stosuje chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy – rozpraw się z zakrzepicą

Nowoczesna nauka posiada coraz skuteczniejsze metody i umożliwia pełną remisję nawet niezwykle trudnych schorzeń. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące usunięcia żylaków, tzw. stopy cukrzycowej i owrzodzeń żylnych, będących efektem długotrwałego odkładania się w naczyniach szkodliwych związków. Choroby tego rodzaju pojawiają się z wiekiem, a także u pacjentów nie dbających o regularne badania lekarskie. Dym papierosowy, jedzenie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najgorsi wrogowie naszych żył.

Jakiego rodzaju metody stosuje chirurg naczyniowy

Pacjenci cierpiący na żylaki najczęściej kwalifikują się do operacji realizowanych przy użyciu skomplikowanych metod. Najpopularniejsze techniki leczenia to embolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli celowe zamknięcie średnicy naczynia stosuje się przy guzach nerek. Wspaniałe efekty gwarantuje także skleroterapia, przede wszystkim w usuwaniu widocznych naczyń krwionośnych. Decydując się na skomplikowany zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim specjalizację chirurga, który zajmie się operacją. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najsłynniejsze placówki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Szczecin i Gdańsk.