Na czym polega leczenie AMD?

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących leczenia plamki żółtej? Wejdź na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

Choroba AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u starszych ludzi i wyraźnie obniża jakość widzenia. Obecnie doświadczeni okuliści oferują innowacyjne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej wyróżniający się największym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. AMD jest chorobą, która manifestuje się poprzez odkształcenie obrazu i pogorszenie ostrości wzroku. Odróżniamy postać mokrą i suchą tej schorzenia. Na AMD cierpią przede wszystkim osoby po pięćdziesiątce, a zespół przyczyn wady nie został wciąż do końca rozpoznany. Zakłada się jednak, iż za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – jak np. długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV lub uzależnienie od tytoniu, nadwaga. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz inne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź hipertonia. Nowoczesna medycyna opracowała jednakże skuteczne technologie leczące to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się za pomocą specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej jednocześnie nie naruszając receptorów siatkówki. Terapia ta jest nieinwazyjna co powoduje, iż może być przeprowadzana u różnych grup pacjentów zagrożonych wadą bądź potencjalną utratą wzroku. Technika laserowa hamuje procesy zwyrodnieniowe oraz pobudza komórki do odbudowania się. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu pacjent nie doświadcza bólu. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa jedynie kilka minut, a zanim rozpocznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]