Leczenie raka jelita – Szpital Skawina

Nowotwór jelita jest zaliczany do najpoważniejszych chorób onkologicznych. Jako najważniejsze powody zachorowań podaje się wpływ genów, złą dietę, nikotynizm i nieodpowiednią ilość ćwiczeń. Pojawia się w szczególności w przypadku osób po osiemdziesiątym roku życia, jednak w ostatnich latach diagnozuje się go również u chorych w średnim wieku. Jak go rozpoznać? Jak odbywa się leczenie raka jelita?

Kiedy podjąć leczenie raka jelita?

O nowotworze jelita mogą świadczyć na przykład krwawienia z przewodu pokarmowego, wzdęty brzuch oraz brak apetytu. Objawami opisywanej choroby są również szybkie chudnięcie, gorączka oraz zmiana rytmu wypróżnień. Całkowitą pewność może dać nam tylko endoskopia i badanie próbki kału.

Chemiczne leczenie raka jelita

Chemioterapia stosowana jest zwykle w końcowym stadium choroby. Techniki te stosowane są aby przedłużyć życie pacjenta i zminimalizować pojawiające się wraz z chorobą dolegliwości. Warto pamiętać, że leczenie raka jelita środkami farmaceutycznymi jest dla pacjenta dość dokuczliwe.

Radioterapia w leczeniu raka jelita

Jeśli chodzi o leczenie raka jelita, curieterapia to najchętniej stosowana metoda. W pierwszej fazie schorzenia daje spore szanse na pokonanie choroby, a także efektywnie przeciwdziała rozwojowi raka. W czasie radioterapii dodatkowo wykorzystywane są właściwie dobrane leki.

Leczenie raka jelita poprzez usunięcie nowotworu

Operacyjne leczenie raka jelita rozpoczęte we wczesnej fazie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Obejmuje usunięciu guza razem z otaczającą go tkanką. Kiedy nie pojawiły się do tej pory przerzuty, pacjent zwykle po zabiegu szybko wraca do sprawności.