
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – czym różni się od zwykłych metod?
Leczenie kanałowe, mimo że u większości z nas powoduje strach, w rzeczywiści jest obecnie zabiegiem niepowodującym bólu. Jest to rezultatem wykorzystania innowacyjnych środków przeciwbólowych, które powodują, iż pacjent nie czuje dyskomfortu nawet w czasie leczenia głębokich ubytków. Po opróżnieniu kanałów zęba oraz ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje wypełniony – dla większości pacjentów oznacza to kres terapii. Bywa jednak, że po pewnym czasie kanał znów się uszkadza – ostatecznym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego zastosowanie będzie wówczas niezbędne? Jak wybrać dentystę do wykonania takiego leczenia?
Zasady leczenia kanałowego pod mikroskopem
W przypadku wtórnego leczenia kanałowego wskazane jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Narzędzie to jest też niezbędne, jeśli kanały zęba nie są proste lub jego budowa jest nietypowa z innych powodów. Co ważne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie wygląda inaczej od zwykłego leczenia – jest obecnie całkowicie pozbawione dyskomfortu, a odpowiedni mikroskop wisi nad ustami pacjenta, nie powodując żadnego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem są zależne od stopnia ubytków i numeru zęba.
Który lekarz wykona leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem przyniesie oczekiwane skutki i nie okaże się bolesne wyłącznie wtedy, gdy znajdziemy właściwego dentystę. Najważniejsze będą jego umiejętności i staż, o których świadczą na przykład otrzymane dyplomy. Warto również dowiedzieć się, co o konkretnym stomatologu myślą dotychczasowi klienci – ich opinie bez trudu wyszukamy na forach. Przy poszukiwaniach lekarza przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie należy zaś sugerować się kosztami – przecież stawką jest nasze zdrowie.