korekcja laserowa

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Codzienny komfort, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają wiele osób do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy bezustannie wzrasta, na co wpływ ma na pewno lepsza technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie niskie niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, bowiem są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się świetne efekty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast usunąć problem hyperopii. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego kształtowania, a jednocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Najistotniejsze to przede wszystkim dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Warto wspomnieć także o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba być przygotowanym na to, iż w niektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, schorzenia oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy ciążę oraz karmienie piersią.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]