voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się kłopotliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty pozwalające na leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, jaskry, jak również szeregu innych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku znamionująca się ogromną efektywnością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią metodę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowszego sprzętu diagnostycznego, dlatego są w stanie rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą użyteczną w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korygowanie wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi problemami, jak np. ciałem obcym w oku oraz likwidacją kaszaków.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]