Jakie substancje powodują alergie

alergie »

Alergie atakują nas pod różnymi postaciami. Najczęściej spotykane symptomy to po prostu odpowiedź organizmu na drażliwe substancje. Jakie substancje alergizują i czy możemy im przeciwdziałać?

Alergie – choroba XXI wieku

W naturze istnieje olbrzymia ilość drobnoustrojów wywołujących alergie. Nieprzyjazne dolegliwości dają jednak też produkty spożywcze i substancje syntetyczne. Alergie możemy pogrupować na 3 najważniejsze odmiany – pokarmową, tzw. aero alergię i uczulenie, którego powodem jest wnikanie alergenu przez skórę. Uczulić może tak naprawdę wszystko, jednak alergenne właściwości posiadają zazwyczaj pyłki olchy, trawa, sierść psów i kotów, konserwanty oraz chrom. Osoba chorująca na alergię może odczuwać obrzmienie śluzówek, skarżyć się na astmę, mieć problemy z wypryskami. Alergii nie można bagatelizować, bo wieloletnia ekspozycja na np. roztocza może spowodować nawet złośliwego raka.

Wylecz alergię efektywnie

Alergia może bardzo utrudniać normalne życie. Chorzy muszą więc dokładnie dobierać składniki diety, unikać sierści zwierząt, a mikroklimat w mieszkaniu powinien być na zdrowym poziomie. Zasadnicze znaczenie ma terapia, stronienie od substancji alergizujących oraz szczepienie. Szczegółowe informacje jak przezwyciężyć alergię można uzyskać u alegrologa oraz na internetowych portalach, które popularyzują całościowe podejście do tematu. Pamiętajmy, że zmiana diety i unikanie określonych produktów procentuje znaczącą poprawą stanu zdrowia alergików.

Portal MojeAlergie.pl