Jak przebiega leczenie kanałowe?

Złamanie zęba, zapalenie miazgi, martwica, daleko posunięta próchnica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, toteż leczenie kanałowe wymaga zaaplikowania bardzo efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego materiałem kompozytowym, ceramiką, metalem szlachetnym lub cementem szkło-jonomerowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się zatem wybrać dobrego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia lekarzowi wprawne oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już konieczne.