Implanty zębów dla tych, których uśmiech nie jest idealny

Często marzymy o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są obdarzeni pięknymi zębami. Bardzo dużo pacjentów walczy z paradontozą, czyli chorobą prowadzącą do utraty zębów. Do tego doliczyć trzeba przebarwienia, wady zgryzu oraz mnóstwo innych problemów. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach każdy może wzbudzać zachwyt śnieżnobiałym uśmiechem – wystarczy tylko wybrać implanty zębów.

Implanty zębów – o co w tym chodzi?

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń, który dentysta wszczepia w kość szczęki. Dzisiaj używane implanty wytwarza się z tytanu. Mają one wielkość naturalnego korzenia, który przed zabiegiem jest usuwany. Na podstawie implantu mocuje się następnie koronę, czyli ceramiczny ząb. Na dzień dzisiejszy za standardowe uważane są implanty mające długość dziesięciu milimetrów. Możliwe jest również wszczepienie implantu krótszego, którego długość to tylko sześć mm. Implanty w 100% przypominają naturalne zęby, co bez mała stanowi ich ogromną zaletę. Na skutek tego osoba, która na skutek choroby czy wypadku utraciła własne zęby, ma możliwość znów cieszyć się pełnym oraz pięknie prezentującym się uśmiechem.

Implanty zębów – zaufany dentysta to podstawa

Podejmując decyzję o założeniu implantów, należy z całą pewnością mieć na uwadze własne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się, by zabieg ten wykonywany był tylko przez mającego bogate doświadczenie stomatologa, który posiada bogatą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Za sprawą tego mamy pewność, że implant będzie odpowiednio dopasowany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy osadzony w kości. Warto wiedzieć, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą zasadniczo wykonuje się tylko raz w życiu – implanty zwykle nie wymagają wymiany. Ze względu na wykorzystywany materiał są one również świetnie znoszone przez ludzki organizm. Tytan nie wywołuje alergii, co sprawia, że implanty można wykorzystywać również u alergików.