Dla kogo wizyty domowe

Wizyty domowe to dla wielu chorych możliwość diagnozy lekarskiej. Specjaliści przyjeżdżają do osób,które potrzebują pomocy i nie mają możliwości dojechać do placówki medycznej. Sprawdźmy zatem jakie choroby można rozpoznać w trakcie wizyty domowej i jakie zabiegi się wtedy wykonuje.

Wizyty domowe – problemy endokrynologiczne

Wizyty domowe najczęściej przeprowadzają lekarze z przychodni rodzinnej a także pediatrzy. O konieczności wizyty domowej przesądza przede wszystkim stan zdrowia chorego – przeważnie są to osoby starsze, niepełnosprawni, dla których wizyta w szpitalu zagrażałaby zdrowiu. Poza przychodnią można zdiagnozować bardzo wiele groźnych schorzeń, na przykład kołatanie serca, cukrzycę oraz problemy endokrynologiczne. Wymianą opatrunków i monitorowaniem stanu zdrowia zajmują się wykwalifikowane pielęgniarki, które także odwiedzają chorych. Wizyty domowe to także rozwiązanie dla pacjentów osłabionych, którzy obawiają się wizyty w placówce medycznej pełnej bakterii.

Wizyty domowe – odpisy ze szpitala

Podczas wizyty domowej możemy wykonać różnego rodzaju zabiegi. Od kluczowych takich jak sprawdzenie gorączki, weryfikacji odruchów, aż do mocno skomplikowanych. Doktor może nawet dokonać wymiany sondy dożołądkowej, zrobić analizę tętna, postawić bańki oraz przeprowadzić pomiar glukozy we krwi. Do tego internista może wypisać receptę na leki. Wizyty domowe to usługi kompleksowe, które wymiernie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia chorych. Zwróćmy uwagę na, żeby przed wizytą wyszukać niezbędną dokumentację medyczną, czyli odpisy ze szpitala czy zdjęcia rentgenowskie, gdyż pozwoli to na postawienie dobrej diagnozy i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Niektóre badania wymagają wykorzystania profesjonalnego sprzętu medycznego, dlatego warto telefonicznie powiadomić doktora o chorobach kardiologicznych.