Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Szukasz więcej informacji o zabiegu femtoLasik? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/

Laserowa korekta wzroku to dzisiaj standardowa metoda korekcji astygmatyzmu, myopii, hyperopii czy presbiopii, jednakże mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są przeprowadzane przy użyciu różnych technik.

Zalety zabiegu FemtoLASIK – błyskawiczny powrót do codziennych zadań

Zabieg FemtoLASIK (nierzadko zwany także All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, w pełni bezpieczna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) oraz u niektórych pacjentów presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – wprawny optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w czasie poniżej 20 minut. Plusem tej metody jest to, iż pacjent nadzwyczaj szybko odzyskuje ostrość wzroku – właściwie w ciągu doby od zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg przebiega w 2 fazach i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie ma miejsce modelowanie rogówki laserem excimerowym.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast pewnym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się topografię rogówki i na jej podstawie programuje się wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których układ optyczny wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Zabiegi LASEK i EBK

Rzadziej stosowane metody korekty wzroku to m.in.:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie można zastosować zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płat nabłonka rogówki odcinany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki zdejmuje się nabłonek (ulega on później regeneracji), a następnie formuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK nazywana jest metodą powierzchniową, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednakże zastosować wyłącznie do korekty niedużych wad wzroku.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]