Czemu tak często wybieramy koronę porcelanową?

Przed laty ukruszenie zęba wymuszało użycie protezy lub nie zawsze estetycznych koron zrobionych z metalu. Dziś jednak protetyka zanotowała wielki progres, natomiast pacjenci, którzy z rozmaitych powodów utracili uzębienie nie są skazani na to, by decydować się na wspomniane metody. Od kilkunastu lat wielkim uznaniem cieszą się wszak korony porcelanowe, ponieważ przypominają naturalne uzębienie, a jednocześnie są wygodniejsze niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, wpływ cukrów oraz wiele innych czynników. Kiedy więc powinniśmy postawić na wykonanie korony porcelanowej? Jakie typy koron wykonują protetycy? Komu to powierzyć, by uniknąć potencjalnych problemów?

Wykonanie korony porcelanowej

Korona porcelanowa może być wykonana na korzeniu uszkodzonego zęba lub implancie włożonym w szczękę. Na pierwszy rodzaj korony decydują się najczęściej pacjenci z ułamanymi zębami lub zmagający się z poważną próchnicą. Warto przy tym wiedzieć, iż korona porcelanowa musi być założona na korzeniu, który jest wyleczony endodontycznie. Drugi typ korony porcelanowej jest stosowany u klientów po ekstrakcji chorego zęba, a więc powinien być mocowany zarówno na implancie z metalu, jak i ceramicznym.

Korona porcelanowa – jak wybrać dentystę?

Korona porcelanowa, jak przed momentem napisaliśmy, jest bardzo wytrzymała. By jednak mieć szansę skorzystać z jej atutów, należy wybrać dentystę, który ją właściwie wykona. Wydaje się to łatwe, jednak w internecie przeczytamy mnóstwo komentarzy rozczarowanych pacjentów. W jaki sposób więc uniknąć niemiłych niespodzianek? W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy konkretnego lekarza rekomendują poprzedni pacjenci. Oprócz tego warto dowiedzieć się także, jaki sprzęt wykorzystywany jest w danym gabinecie dentystycznym – obecność nowoczesnych akcesoriów gwarantuje bezproblemowy zabieg i wysoką żywotność korony porcelanowej.