Co na niedożywienie? Koktajl odżywczy

Normalne spożywanie pokarmów w niektórych przypadkach jest niemożliwe. Z jedzeniem potraw trudności mogą mieć szczególnie chorzy zmagający się ze schorzeniami systemu pokarmowego i chorobą Parkinsona i pozostałymi chorobami neurologicznymi. Odpowiedniego jadłospisu potrzebują również chorzy na raka, z chorobami gardła oraz w stanach niedożywienia. Najważniejszym ze środków, za pomocą których prościej będzie obejść opisane problemy jest koktajl odżywczy. Jak się go robi? Kiedy go zastosować?

Jak działa koktajl odżywczy?

Koktajle odżywcze umożliwiają szybkie zregenerowanie sił organizmu. Dzieje się tak przez to, iż ich skład jest tak opracowany, by zapewnić organizmowi niezbędne substancje pokarmowe. W koktajlach tego typu zawarte są węglowodany i wiele witamin, a dzięki płynnej konsystencji są łatwe do strawienia nawet przez bardzo osłabionego pacjenta. Koktajl odżywczy dostępny jest w najróżniejszych wersjach – o smaku truskawkowym, brzoskwiniowym czy neutralnym.

Jak korzystać z koktajlu odżywczego?

Korzystanie z koktajlu odżywczego nie będzie skomplikowane. Powinniśmy tylko odmierzyć odpowiednią ilość proszku i rozrobić go w letniej wodzie. Pojedyncza porcja koktajlu odżywczego jest równa zwykle jednemu, średniemu posiłkowi. Kiedy koktajl odżywczy będzie jedynym źródłem pokarmu, trzeba podać choremu 6 saszetek każdego dnia. W innym wypadku podajmy tylko 3 porcje. Wszystkie z nich chory może zjeść jednorazowo lub podzielić ją na kilka razy.

Recomed