Chirurg stomatolog – jak pozbyć się problemów z uzębieniem?

Nie wszystkie choroby zębów możemy wyeliminować tradycyjnymi technikami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub koron, dużych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub owrzodzeń. Które metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, by leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się odpowiedni?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także atmosfera w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub w gronie znajomych.