Bezbolesne leczenie kanałowego

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie jednak, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko zlokalizowanych warstw zęba. Warto jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często bardzo złożonych technicznie sprzętów. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Obok narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu przed oczami lekarza, minimalizując prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie kuracji i poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast w pełni płatne. Jeśli będzie ono potrzebne, warto wybrać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi akcesoriami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w internecie.