
Badania dla operatorów
sprawdź badania operatorów na www.bielskobadania.pl
Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek może podjąć pracę jako operator wózka lub innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie mamy problemów psychicznych, ich przejście nie może przyprawić nam jakichkolwiek kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co powinniśmy się przygotować?
Badania operatorów – ankieta
W początkowej części testu przyszły operator otrzymuje przygotowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w rozmaitych, zwłaszcza problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza przyszłego kierowcy, psycholog będzie potrafił określić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną i zdolności społeczne. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Pierwszy etap badania operatorów często powoduje duży stres, jednak jej zaliczenie nie jest problemem.
Koniec badania operatorów
Drugi etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych aparatów. Kolejne testy sprawdzają takie umiejętności jak czas reagowania lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Należy pamiętać, że niekiedy ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy przyszły operator w wywiadzie przyzna się do gorszego samopoczucia lub test udowodni, że przed odwiedzeniem przychodni spożył napój wyskokowy. Badanie może zostać wtedy odłożone na inny termin albo – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – także odwołane.