Żarówki H7 – wybierz zgodną z obowiązującymi przepisami

Żarówka H7 należy do najczęściej stosowanych przez producentów świateł do aut typów żarówek. Bywają stosowane szczególnie w lampach mijania i drogowych – powinny zatem posiadać odpowiednią moc. Polskie przepisy stanowią, iż żarówka H7 nie powinna wytwarzać światła o intensywności ponad 1500 lumenów, ale w określonych wypadkach dozwolone jest wykorzystanie wersji o natężeniu większym o maksymalnie sto pięćdziesiąt lumenów. Jak i inne typy żarówka, model H7 powinien uzyskać homologację – korzystanie z żarówek jej nieposiadających zwykle skutkuje bowiem mandatem, a nawet zatrzymaniem dokumentów auta. Żarówki tego typu, ze względu na ich popularność, są szeroko osiągalne, chociaż ich wybór potrafi być źródłem sporych trudności. Radzimy, jak ich uniknąć.

Nietypowe żarówki H7

Sporo producentów proponuje klientom żarówki H7 o mocy większej niż wartość ustalona w prawie. W sklepach znajdziemy na przykład wersje zapewniające światło o intensywności wyższej o aż 130%. Co istotne, tego rodzaju żarówki H7 są zgodne z normami, gdyż producenci podkreślają, że wyższą intensywność osiągają jedynie w niektórych miejscach na szosie. Powinniśmy też pamiętać, iż tego typu modele generują strumień rozmaitej jasności, a modele różnych producentów zazwyczaj bardzo różnią się od siebie, zaś te najdroższe nie zawsze okazują się najlepsze.

Podejrzanie tanie żarówki H7

Inną sprawą, na którą bezwzględnie musimy uważać przy kupnie żarówek H7 będzie koszt zakupu. Rzecz jasna wydawanie sporych sum na modele o niesprawdzonej jakości nie jest najlepszym wyjściem, ale powinniśmy unikać jednocześnie dziwnie niedrogich propozycji. W sklepach znajdziemy żarówki aż o kilka złotych tańsze od produktów uznanych firm. Często jednak są po pierwsze mniej solidne, lecz też ryzykowne w eksploatacji, gdyż po uruchomieniu mogą zadymić odbłyśnik, powodując w ten sposób, iż będzie on niezdatny do użytku. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest nabycie ledowych żarówek H7, gdyż nie posiadają one żarnika, który wypala się z powodu nagrzania się, a ponad to ich okres świecenia jest dłuższy.