Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki powstało ze złączenia słów derma (czyli skóra w języku łacińskim) i kosmetyki. Ich oddziaływanie ma być zbliżone do tego, jakie mają leki, dzięki substancjom aktywnym biologicznie Przeważnie do dermokosmetyków zaliczamy balsamy, maści i kremy.

W dermokosmetyki zaopatrz się w profesjonalnym sklepie

Dermokosmetyki są to środki stosowane nie tylko do pielęgnacji zdrowej skóry, ale także jako specyfiki pomagające w leczeniu dolegliwości skórnych. Posiadają składniki działające leczniczo lub łagodząco. Nie są w stanie wywołać reakcji alergicznych, albowiem nie zawierają sztucznych barwników i aromatów, przy których nie trudno o podrażnienie skóry. Są tworzone jako środki do zwalczania konkretnych zmian skórnych. Mają działanie łagodzące przeciwzapalne. Są zdolne również zatrzymać odpowiednie nawilżenie skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zalicza się między innymi środki przeciwłupieżowe, znakomite dla włosów i skóry głowy.
Dzięki bogatej ofercie i zadziwiająco efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się nieprawdopodobną popularnością w sklepach, które je sprzedają.