Zadbaj o zdrowie z maską do biegania

Bieganie wciąż zdobywa nowych zwolenników. To rzecz jasna wiadomość ze wszelkich miar dobra, gdyż bieganie, podobnie jak mnóstwo pozostałych dyscyplin, korzystnie wpływa na nasze zdrowie i minimalizuje ryzyko rozwoju wielu schorzeń. Niestety jest tak dla tylko obszarów z czystym powietrzem. Tam, gdzie powietrze jest zanieczyszczone, wszystkie aktywności na otwartym powietrzu potrafią być przyczyną powstawania ciężkich chorób. Warto o tym pamiętać szczególnie, iż południe naszego kraju jest zaliczane do najbardziej zanieczyszczonych obszarów w Europie. Nie znaczy to jednak, że mieszkając tam powinniśmy zaprzestać biegania. Musimy jedynie nabyć specjalną maskę do biegania.

Maska do biegania – jak działa?

Antysmogowe maski do biegania różnią się od tych, modeli przeznaczone są dla górników oraz palaczy CO. Podczas uprawiania sportu musimy bowiem zadbać o komfort oraz stosować wyłącznie te modele, które zapewnią nam pewne mocowanie. Podobnie jak wspomniane wersje, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr z węglem aktywnym, który zatrzymuje drobiny z powietrza. Z uwagi na fakt, iż zostają one w środku filtra, konieczne będą jego regularne zmiany. Najtańsze antysmogowe maski do biegania nie mają wymiennych filtrów, zatem po ich zużyciu powinniśmy nabyć nowy egzemplarz. Jeśli jednak wybierzemy nieco bardziej kosztowną maskę, po zużyciu filtra można po prostu umieścić nowy.

Jak wybrać maskę do biegania?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, istotnym parametrem maski do biegania jest jej wygoda – zanim kupimy konkretny egzemplarz, dobrze zatem sprawdzić, czy jest on dostosowany do kształtu naszej twarzy. Jeśli zamierzamy wybrać maskę do wielomiesięcznego stosowania, słusznie zrobimy decydując się na egzemplarze z wymiennymi filtrami. Pamiętajmy także o wyglądzie maski – przecież stały się już one istotną częścią ubioru, więc tak jak pozostałe, powinny dobrze się prezentować.