Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Dalsze informacje o środkach do dezynfekcji

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Środki dezynfekujące – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, blenderów, sztućców, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]