Wyjątkowe Kolczyki z koralem

sprawdź kolczyki z koralem na www.bizutik.pl/kolczyki-z-koralem

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety muszą znajdować się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale były wieszane nad łóżeczkiem noworodków w celu ochrony przed pokusami. Używane były do leczenia chorób gardła, a także do przyspieszenia gojenia ran. Według wielu ludzi, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również przy zdobywaniu umiejętności negocjacyjnych. Koral przypisywany jest osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososioworóżowym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd pochodzą korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to wyjątkowo uniwersalna ozdoba. Taki rodzaj biżuterii można zakładać codziennie, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Świetnie pasują do ludowych stylizacji.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]