Wisiorki z ametystami

www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Korei, Paragwaju, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.