Wisiorki srebrne – duży wybór

wisiorki srebrne na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, pięknie wygląda, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje też na styczność z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.