Wisiorki dla dzieci

Biżuteria dla dzieci »

Małe dziewczynki szybko pragną stać się jak ich mamy: przymierzają ich garderobę i włóczą nogami w maminych szpilkach, pożyczają akcesoria. Jednak, by nasze drobiazgi nie ucierpiały w czasie zabawy, czasem warto sprawić pociechom ich własne świecidełka. Dobrym pomysłem na oryginalny prezent jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją mogą okazać się propozycje ze strony bizuteriadladzieci.com.

Czym się kierować w wyborze biżuterii dla dzieci?

Najważniejszym kryterium wyboru błyskotek dla dzieci powinna być ich funkcjonalność. Wiszące kolczyki nie mogą być zbyt długie, aby nasza pociecha nie uszkodziła sobie uszu. Następną kwestią jest wygląd. Pierścionki i wisiorki powinny wyglądać dziewczęco i niezbyt elegancko – kupujmy te kolorowe, z dziecięcymi motywami. Należy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały zrobione oraz jakość wykończenia – brak ostrych krawędzi, wypadające zakrętki do kolczyków.

Najciekawsze propozycje biżuterii dla dzieci

Najpowszechniej spotykane motywy na dziecięcej biżuterii to kwiatuszki, koniczynki i kokardki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, królują rozmaite odcienie różu, a także czerwień, granat i biel. Generalnie, dziewczynki wolą srebro niż złoto. Biżuteria dla dzieci często uzupełniana jest o sznurki, tasiemki i plastikowe elementy, które powodują, że nie mamy wątpliwości co do tego, kto powinien ją nosić. Akcesoria specjalnie dla najmłodszych znajdziesz na bizuteriadladzieci.com.