Szampon przeciw łysieniu – na pomoc mężczyznom

Wypadanie włosów dotyka mnóstwa mężczyzn. Potrafi dać o sobie znać nawet w w wieku dwudziestu lat, jednak zazwyczaj rozpoczyna się około trzydziestego roku życia. Zazwyczaj winne są androgeny, które przekształcając się w DHT uszkadzają cebulki włosów. Panowie, którzy nie chcą się z tym pogodzić, szczęśliwie nie muszą się poddawać. Pomogą im w tym między innymi szampony przeciw łysieniu, które można kupić w niemal wszystkich drogeriach. Czy warto je wybrać?

Z czego jest zrobiony szampon przeciw łysieniu?

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które zwalniają przemianę męskich hormonów i tym samym zapobiegają wypadaniu włosów. Taki wpływ wywierają między innymi dutasteryd oraz finasteryd. Należy jednak wiedzieć, iż te związki rzutują na gospodarkę hormonalną – są też stosowane do leczenia pierwszych objawów powiększenia prostaty. Z tej przyczyny nie powinny stosować ich kobiety, u których mogą doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Jak oddziałuje szampon przeciw łysieniu?

Nie wolno zapominać, że leczenie, w którym używany będzie szampon przeciw łysieniu musi trwać przynajmniej 12 miesięcy. W innym wypadku nie przyniesie oczekiwanych wyników, zaś wypadanie włosów będzie nadal się rozwijać. Opisywane związki nie zregenerują również zniszczonych cebulek – mogą tylko zapobiec niszczeniu innych. Leczenie wykorzystujące szampon przeciw łysieniu najlepiej zatem zacząć, gdy wypadanie włosów dopiero się zaczyna, a ubytki nie są dotąd znaczące.