Suplementy do włosów – uzupełnienie codziennej diety

Suche włosy to problem wielu kobiet. Same kosmetyki często go jednak nie rozwiązują, ponieważ ich przyczyna tkwi nie w niedostatecznej dbałości, a nieodpowiedniej diecie. W takich przypadkach najlepszym pomysłem będzie niewątpliwie uzupełnienie jej o potrzebne substancje odżywcze. Znalezienie suplementów do włosów nie okaże się jednak problemem – czekają na nas w aptekach, a także możemy kupić je w internecie. Z czego się składają? Jakie związki wywierają naprawdę dobre działanie na nasze włosy?

Suplementy do włosów z roślin

Najczęstszym ziołem używanym przez panie troszczące się o swoje włosy jest z pewnością skrzyp. Możemy zażywać go w formie kapsułek z wyciągiem oraz wypijać wywar. Jeśli zaś zastosujemy drugie rozwiązanie, należy wiedzieć, iż skrzyp trzeba wygotowywać. Popularne są również suplementy do włosów z pokrzywy, która poprawia ich elastyczność i regeneruje. Poza tym pozytywne działanie na włosy wywierają też chmiel, lipa oraz rumianek, a ze zbóż – kiełki pszenicy.

Suplementy do włosów – oleje

Wyjściem z problemów z włosami mogą stać się też oleje. Mogą być przyjmowane zazwyczaj doustnie – w postaci płynnej oraz kapsułkach. Najlepsze okazują suplementy na włosy z ogórecznika, a także tran. Dobrze również wmasowywać we włosy olej rzepakowy, którzy poprawia ich sprężystość oraz miękkość. W razie włosów łamliwych warto również sięgnąć po specjalne mieszanki składników, takich jak cynk oraz Mg – nie zapominajmy przy tym, by nie używać ich zbyt długo.