Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

biżuteria srebrna sklep internetowy

Jest z nami od tysięcy lat i pomimo dostępności różnych nowatorskich wzorów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swego rodzaju dekoracją ciała, a także pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie chętnie zakładają kobiety oraz mężczyźni, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Niezależnie od tego, które projekty cenimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z takich samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Zdrowa srebrna biżuteria

Największym plusem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia to, iż jej używanie daje szansę ustrzec się wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć również o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niewielkimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele lat, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona zarysować czy zmatowieć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie z denaturatem czy sokiem z cytryny. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]