Przeczytaj, jakie powinny być misie dla niemowląt.

Misie to uniwersalne zabawki, które zawsze będą na czasie. Myślisz o tym, jakiego rodzaju upominek sprawić malutkiemu dziecku? Zwracaj uwagę jedynie na zabawki bezpieczne i przyjazne. Mięciutki miś przytulak jest bardzo dobrym wyborem, ale trzeba sprawdzić najpierw, czy został wykonany w staranny sposób.

Misie dla niemowląt – metoda hand-made

Decydując się na zakup maskotki dla maluszka musisz mieć pewność, że zabawka wytrzyma nawet najmocniejsze przytulanie – nasze pociechy często nie rozstają się ze swoimi ulubionymi misiami i wszędzie je ze sobą zabierają. Bezpieczny miś przeznaczony dla niemowląt od szóstego miesiąca życia będzie miał certyfikat zgodności z unijnymi dyrektywami, które gwarantuje bezpieczeństwo – to najbardziej istotne kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu pluszaka. Warto również sprawdzić czy futerka, z których wykonano sierść misia nie będą alergizować delikatnej skóry dziecka. Kolejnym ważnym czynnikiem jest design – ręczne uszycie maskotki zapewnia o niepowtarzalności każdej przytulanki.

Miś przytulak – z czego zrobione są perfekcyjne wykonane zabawki

Jeżeli pragniemy, aby pluszak stał się wiernym przyjacielem dziecka, należy sprawdzić to, czy można go wyprać w pralce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trzeba również ustalić, czy po takim zabiegu materiał wypełniający pluszaka szybko się wysuszy. Najlepsi projektanci pluszaków używają wysokiej jakości przyjemnych w dotyku materiałów, które mają wytrzymać zarówno mocne ściskanie, jak i wielokrotne czyszczenie. Innym niezmiernie ważnym elementem porządnie wykończonej zabawki są specjalne kulki umieszczone w środku, które sprawiają, że maskotka stabilnie stoi i dzięki temu rzadko będzie wypadać z rączki śpiącego maluszka.