Prosty sposób na dobrą kawę w domu – kapsułki z kawą

W tym miejscu kupisz kapsułki do kawy

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić pasujące kapsułki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]