Promienniki – ciepło podczas ogrodowych spotkań

Jest piękna noc. Najlepszy moment, żeby ugościć znajomych i wspólnie porozmawiać na tarasie. Impreza okazuje się naprawdę miła, jednak pewien detal psuje wam samopoczucie – w pewnym momencie robi się po prostu zimno. Podobne sytuacje przeżyliśmy z pewnością wszyscy – stały się one niestety integralną częścią spotkań w plenerze i przytrafiają się nie tylko wiosną, ale też w wakacje. Przed zimnem można zabezpieczyć się rozmaitymi sposobami – między innymi robiąc ognisko lub używając pledów. Takie pomysły okazują się niestety niezbyt wygodne, a czasem nawet niemożliwe. Dlatego entuzjaści plenerowych imprez dobrze zrobią wyposażając się w promiennik, bo ten zapewni komfort nawet w chłodne wieczory.

Promienniki na imprezę w ogrodzie

Promienniki zewnętrzne są inne od tych, które stosowane są we wnętrzach. Ich forma umożliwia bardziej wydajne dystrybuowanie ciepłego powietrza, dzięki czemu trafia tam, gdzie chcemy. W przeciwieństwie do większości promienników do wnętrz, wersje ogrodowe są wolno stojące i mobilne, dzięki czemu można ustawić je w dowolnym miejscu. Wiele promienników, jakie dostępne są w sklepach, charakteryzuje się również niebanalnym projektem, a to powoduje, że świetnie wpisują się w wystrój każdego ogrodu i będą jego świetną dekoracją. Umożliwia to rozmaitość produkowanych obecnie promienników, wśród których propozycje dla siebie znajdą nawet szczególnie wymagający klienci.

Jak działają promienniki?

W sklepach dostępne są zwłaszcza dwa rodzaje promienników. Jeden typ to promienniki elektryczne, a te, jak łatwo się domyślić, mogą działać tylko w pobliżu kontaktów. Dużo bardziej przenośne są zaś promienniki na gaz, w których pojemnik z gazem jest montowany w podstawie – można używać ich właściwie w dowolnym punkcie. Należy również zaznaczyć, iż tego typu promienniki nie generują żadnego ryzyka – jeśli, rzecz jasna, korzystamy z nich zgodnie z instrukcją.