Pluszaki – zalety, o których nie wiedziałeś

Słodkie pieski, niedźwiadki czy stwory rodem z bajkowych światów. Któż z czytelników ich nie kocha? Szczególnie przepadają za nimi najmłodsi, a zdaniem pedagogów, pluszaki są w ich przypadku czymś więcej niż zwykłą zabawką. Ich przyjemny dotyk ułatwia zasypianie i zmniejsza nieprzyjemne objawy braku mamy. Pluszaki to również idealne wyjście, które spowoduje, że maluch poczuje się potrzebny – powinien wszak opiekować się swoim mięciutkim misiem. Warto oczywiście nie zapominać, że nie wszystkie pluszaki powinniśmy dać dziecku – trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd, ale też surowce, z jakich są zrobione. Jak zatem znaleźć najlepszego pluszaka?

Z jakich materiałów muszą być wykonane pluszaki?

Przed laty prawie wszystkie pluszaki mogliśmy bez obaw sprezentować szkrabowi. Obecnie jednak w sklepach znajdziemy wiele maskotek, które nie są odpowiednie dla małych dzieci – są wszak wykonane niekiedy z materiałów, potrafiących wywoływać reakcje uczuleniowe. Warto zatem zwrócić uwagę na to, z którego surowca je wykonano – najlepiej zdadzą egzamin na przykład bawełna, wełna lub molton, jak również z syntetyczne tkaniny, mające niezbędne atesty i spełniające europejskie normy.

Niebanalne pluszaki

Jak zyskać pewność, iż pluszak jest wykonany z bezpiecznych materiałów? Powinniśmy wybierać jedynie przytulanki wytwarzane przez renomowane firmy – na pewno mają niezbędne certyfikaty. Jeszcze bardziej trafionym pomysłem okażą się pluszaki z autorskich warsztatów – szczególnie dla rodziców, którzy wolą podarować swojemu dziecku oryginalny prezent inny od taśmowo wytwarzanych maskotek.