Pluszaki w życiu najmłodszych – zwierzątka domowe i dzikie

Pluszak – towarzysz dla najmłodszych

Pluszak to dla dziecka bez wątpienia coś więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko służy jako kompan codziennych czynności, ale nade wszystko przynosi poczucie bezpieczeństwa, gdy w obok nie ma dziadków bądź rodziców.

Pluszowe zabawki w początkowym okresie życia malucha pomagają mu kształtować się emocjonalnie oraz społecznie. Z ich pomocą dzieci uczą się demonstrować emocje i tego, czym jest potrzeba troski o inną osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastowym skojarzeniem jest z reguły miś. Jednakże świat tych zabawek jest bardzo szeroki i znajdziemy w nim sporo innych pluszowych zwierzaków, które dzieci szybko pokochają.

Pluszaki – zwierzaki znane dzieciom z codziennego życia

Podczas spacerów z rodzicami maluchy w mgnieniu oka zauważają, że inne dzieci przechadzają się w towarzystwie piesków, a czasem także kotów. Podobnie wizyta u najbliższych mających domowych pupili rozwija u najmłodszych ciekawość zwierzętami i chęć bycia właścicielem swojego. I choć czworonogi to niesamowita odpowiedzialność, może na nią przyszykować dziecko stosowna zabawka.

Pieski

Pluszowe pieski oferowane w sklepach Galerii Bukowski to maskotki wzorowane na wyglądzie autentycznych ras, m.in. pudla. Ich futerko, którego długość dostosowana jest do rasy zwierzęcia, jest niezmiernie puszyste i delikatne w dotyku. Z taką zabawką dziecko może ćwiczyć się w wychodzeniu z pluszowym pupilem na przechadzkę bądź karmieniu o odpowiednich porach, dzięki czemu stopniowo nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje przyszłe, prawdziwe zwierzątko.

Kotki

Inne lubiane przez maluchy pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to kotki i króliki, przy czym te ostatnie cieszą się największą popularnością, szczególnie wśród dziewczynek. Cechą charakterystyczną niepowtarzalnych pluszowych kotków zaprojektowanych w Galerii Bukowski są ich wibrysy, które w odróżnieniu do większości zabawek nie są wykonane z plastiku, a z miękkiego sznurka. Również ich nosy i uśmiechy są haftowane nitką. Pluszowe kotki szyte są w dwóch rozmiarach – te duże mają cechy dorosłych zwierząt, a mniejsze – kociątek. Różnicę można dostrzec nie tylko po mordkach zabawek, ale też po ich posturze.

Króliczki

Pluszowe króliki to tymczasem linia maskotek, w której nie tylko maluchy, ale nawet dorośli, wypatrzą swojego faworyta. Maluchy szaleją za miękkimi królikami Kanini, z pociągłymi, oklapniętymi słuchami oraz okrągłymi brzuszkami. Z króliczków tych można stworzyć pełną rodzinę, bowiem dostępne są one w dwóch rozmiarach – 25 oraz 15 cm. Chłopcy na pewno pokochają króliczych przyjaciół z elegancką kokardą, a dziewczynki małe i duże króliczki z rodziny Princess. A dorośli, którzy sądzą, że króliki dają szczęście oraz kreatywność, mogą dopiąć do pęku kluczy maleńki mięciutki breloczek.

Galeria Bukowski - pluszowe pingwinki Julius
Galeria Bukowski – pluszowe pingwinki Julius

Puchate leśne zwierzątka

Inną grupą pluszaków są te, przypominające egzotyczne zwierzątka. Dzieci mogą otworzyć w swoim pokoju małe ZOO, w którym można będzie podziwiać m.in. słonie lub pingwiny, i tak spędzać mnóstwo dni na zabawie z rodzicami. Dużo uwielbianych przez dzieci pluszaków to także zwierzątka kojarzące się z wiejskim życiem, np. energiczne świnki, a także te zamieszkujące lasy, jak jeże czy też sówki. Te ostatnie mogą być doskonałym podarunkiem dla siedmiolatków rozpoczynających naukę. Sowy są bowiem uosobieniem mądrości i – położone na biurku – będą motywacją dla najmłodszych uczniów.

Kupuj bezpieczne pluszaki najwyższej jakości

Kupując maskotki dla dzieci, w szczególności najmłodszych, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko sam ich wygląd, ale również sposób ich produkcji oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla dzieci powinny bezwzględnie spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być mocne, a materiał, z jakiego są wyprodukowane, nie może być przyczyną uczuleń. Rodzic musi również zweryfikować, czy zabawka nie posiada plastikowych, małych części, które mogłyby odpaść, a później być zjedzone przez dziecko.