Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, skieruj się na tę stronę.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednakże następuje ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Podarowanie kobiecie pierścionka to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie uważa się, iż tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Z początku wykonywano je ze skóry, z trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wówczas, gdy mężowie pragnęli pokazać swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, jednakże surowce te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru stuleci, natomiast znamienny przyrost ich popularności można odnotować w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego dobierania przeróżnych metali i kamieni są szerokie. Poza diamentami stosuje się szmaragd, rubin bądź szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, jednak wciąż na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było pogląd, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: designu, użytego kamienia, materiału czy ilości karatów, toteż każdy odszuka piękny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem uczucia oraz zaangażowania, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]