Olejki eteryczne w aromaterapii

Olejki eteryczne nie tylko interesująco pachną, ale również korzystnie działają na nasze organizmy. Część z nich jest lekiem na schorzenia skórne. Olejek lawendowy leczy choroby pasożytnicze, takie same zalety ma też olejek z drzewa herbacianego, który oprócz tego używany może być w trądziku czy owrzodzeniu. Przed zastosowaniem olejków na skórze nie zapominajmy jednak, iż większość z nich musi być rozpuszczone – możemy zastosować odrobinę oleju rzepakowego czy balsamu. Jak poza tym można użyć olejki eteryczne? Gdzie je kupić?

Jak działają na ludzi olejki eteryczne

Olejki eteryczne będą pomocne nie tylko w schorzeniach skórnych. Część wśród nich – jak między innymi olejek melisowy czy z lawendy posiada też działanie uspokajające. By je osiągnąć warto wykorzystać odpowiedni kominek z podgrzewaczem. Olejki eteryczne mogą także być stosowane do wdychania – wtedy należy rozrobić je we wrzątku. Na płuca korzystnie działa na przykład opisany już olejek z drzewa herbacianego.

Gdzie kupić olejki eteryczne?

Olejki eteryczne sprzedawane są w różnych miejscach, jednak nierzadko są to tylko mieszanki zapachowe, które nie działają na organizm. Nie zawsze też kupimy olejki, które są na potrzebne. Co zatem zrobić, aby kupić odpowiednie olejki eteryczne? Najlepszym rozwiązaniem na pewno okaże się skorzystanie z sieci. W e-sklepach bez problemów znajdziemy rozmaite olejki, a co najistotniejsze – są one w niskich cenach.