Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne odpowiedniki. Mogą mieć rozmaite kolory – od brązu, przez purpurę, aż po błękit. Niektóre należy zakładać do wieczorowych kreacji, pozostałe doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się wielkim uznaniem– zmieniają się realia i trendy, ale wciąż je chętnie nosimy, zaś niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem powiedzieć kilka słów o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Które naszyjniki z kamieniami dostępne są na rynku?

Różnorodność minerałów stosowanych do produkcji naszyjników jest ogromna – oprócz kryształów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich również kamienie wytwarzane sztucznie. Najczęściej używane to niewątpliwie cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy kreacjach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Jak dbać o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na zarysowania – przy złym użytkowaniu niełatwo więc je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je za każdym razem, kiedy zachodzi prawdopodobieństwo ich zarysowania – podczas mycia, przy porządkach czy pracach ręcznych. Unikajmy też noszenia kilku naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]