Nano impregnat – zastosowanie i możliwości wykorzystania

Nano impreganty to nowoczesne środki, które są stosowane w wielu dziedzinach życia. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem grzybów, rdzy czy wykwitów wapiennych. Do czego służą i czy dobrze się sprawdzają? Czy możemy używać ich do szyb?

Nano impregnat – środki do granitu, odzieży i skóry

Innowacyjna technologia sprawia, że sprzątanie w domu staje się o wiele prostsze. Jakiś czas temu powstały bowiem nano impregnanty, które tworzą na różnych materiałach niewidzialną warstwę – powstrzymuje ona rozwój pleśni, korozji i odpycha cząstki wody. Preparaty hydrofobowe mające w składzie cząsteczki srebra doskonale sprawdzają się w całym domu – można je wykorzystywać zarówno do kabin prysznicowych, drzwi, jak i innych elementów. Efektywnie chronią przed nieestetycznymi osadami z wody, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sklepach znajdziemy produkty do granitu, a także do tekstyliów, które znakomicie służą do zabezpieczania odzieży, namiotów, itd. Jakby tego było mało impregnaty te są delikatne dla powierzchni i ekologiczne.

Nano impregnat – chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym czy glonami

To jednak nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest zdecydowanie większy. Produkty hydrofobowe chronią też elewacje przed rozwojem nieestetycznych plam – można stosować je zarówno na beton, jak i granit. Co ciekawe preparaty te chronią także drewno przed olejami i pogodą oraz bakteriami – np. działaniem słońca czy pleśnią. Nanotechnologia dba o ekoskórę, sprawiając, że sofy i inne elementy wyposażenia wnętrz długo pozostają estetycznie czyste. Przed zastosowaniem środka należy oczyścić impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. Dzięki temu nano impregant zadziała skuteczniej.