Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namioty magazynowe całoroczny

By móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, śniegu oraz wiatru. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – popularne wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.