Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Znajdź antenę DVBT

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest dziś naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się też niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]